O MNIE

Witam na blogu COOL AND MINTY
Gotuję, bo lubię smacznie i zdrowo zjeść. Dzięki temu sprawiam radość nie tylko sobie, ale także swoim bliskim. Za wyjątkowy uważam czas, kiedy wszyscy spotykamy się przy stole. Celebrujemy posiłek, dzielimy się spostrzeżeniami, opowiadamy, wspominamy, planujemy.
Myślę, że jedzenie stanowi tło dla wszystkich wydarzeń w naszym życiu, dlatego staram się, aby dania, które przygotowuję były zdrowe, choć bezwzględnie muszą być smaczne.
Uwielbiam świeże składniki i jeśli to tylko możliwe zawsze wybieram  te organiczne. 
Eksperymentuję ze smakami  i lubię nietypowe połączenia, pod warunkiem jednak, że tworzą one harmonijną całość.
Najczęściej przygotowuję różnego rodzaju  kasze ze świeżymi  sezonowymi owocami lub/i  warzywami oraz chrupiącymi dodatkami w postaci prażonych orzechów, migdałów, pestek dyni czy słonecznika. Do tego dobrze przyprawione, pieczone lub grillowane ryby, mięsa i sery. Dużo sałatek, dobrej oliwy oraz świeżych i suszonych ziół. 
Wszystkie przepisy i dania przygotowuję w domu kierując się zasadą, że liczy się jakość, a nie ilość. Przepisy testuję świadomie starając się samodzielnie wybrać lub stworzyć ich najlepszą wersję. Próbuję swoich sił w tworzeniu własnych kompozycji z produktów, które akurat znajdują się w mojej spiżarni.
Na  blogu zamieszczam tylko sprawdzone przepisy. Każdy - najczęściej wielokrotnie - przetestowany przeze mnie, moje córki i męża.
Zachęcam do lektury ;-) 
Ania

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz